
- четвер, 28 березня 2024 р.
Проект "Енерго-інноваційний хаб" є ініціативою, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках компоненту "Професійної кваліфікації" проекту "Реформи в сфері енергоефективності в Україні" за дорученням уряду Німеччини.
Основна мета проекту полягає у створенні навчального простору для реалізації ініціатив у сфері енергоефективності та розробці навчальних матеріалів для шкіл, ПТО та ЗВО на основі передових практик у цій галузі.
Перший етап реалізації проекту включав відбір трьох університетів для створення Енерго-інноваційних хабів серед вищих навчальних закладів України.
Наступний етап з розширення мережі Енерго-інноваційних Хабів відбувся в 2024 році. На участь у конкурсному відборі було подано 17 заявок від ЗВО з 14 областей України та за результатами голосування було обрано 5 переможців, які отримають безпосередню підтримку у створенні енерго-інноваційних хабів.
Для представників органів місцевого самоврядування та всіх зацікавлених відбувався цикл регіональних вебінарів, що присвячені питанням відновлення об’єктів цивільної та критичної інфраструктури з урахування сучасних вимог щодо безпеки, енергоефективності та кліматичної нейтральності.
Один з регіональних вебінарів був організований спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Енерго-інноваційним Хабом міста Чернівці та Громадською організацією "Школа енергоефективності".
Навчально-практичний регіональний вебінар "Зелені технології для сталого майбутнього" успішно відбувся 21 березня о 14:00 годині на онлайн-платформі. На захід було зареєстрована понад 150 учасників, з яких понад 80 учасників відвідали вебінар.
Модератором заходу виступив керівник ЕнІнХабу міста Чернівці, професор, доктор фізико-математичних наук Ігор Фодчук.
Спікерами заходу були представники різних організацій: команда ЕнІнХабу з міста Чернівці, представник ЕнІнХабу з міста Луцьк, представник Університету Короля Данила, директор Департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури, начальник управління ЖКГ, директор МКП «Чернівцітеплокомуненерго», і директор організації національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області.
Під час вітального слова виступали: радник проекту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" GIZGmbH - Ігор Лепьошкін, голова правління ГО "Школа енергоефективності" - Вячеслав Лісовик, та заступник мера міста Чернівці - Василь Зазуляк.
Захід мав на меті ознайомити учасників вебінару з сучасними підходами у проектуванні «SMART укриття», відновлюваної енергетики, проведення енергетичного аудиту, створення платформи для підвищення кваліфікації. Створення кейсу пропозицій для подальшої співпраці ЕнінХабу з ЗВО та територіальними громадами західного регіону країни.
Під час вебінару спікерами було представлено ряд презентацій, які охоплювали різні аспекти зелених технологій та енергоефективності. Кожна з презентацій містила цінну інформацію та сприяла обміну досвідом та ідеями в галузі.
Варто відзначити, про представлену сонячну електростанцію, яка реалізована командою ЕнІнХабу у місті Чернівці. СЕС встановлена на фасаді 8 корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і забезпечує безперебійне функціонування навчального процесу у разі відключення електропостачання.
Крім того, важливим моментом вебінару була презентація розробленого проекту командою ЕнІнХабу м.Чернівці зі створення сонячної електростанції потужністю 15 кВт, яка може забезпечити живлення цілого навчального корпусу університету.
Як підсумок, проведений вебінар у рамках проекту "Енерго-інноваційний хаб", є важливим кроком у розвитку енергоефективності та створенні сталих енергетичних систем в Україні.
Ініціатива спільної роботи між організаціями, владою та громадою підтверджує, що лише через взаємодію можна досягти успішного впровадження енергоефективних технологій та забезпечити стале зростання в цій сфері.
Успішність заходу та презентацій свідчить про великий інтерес до цих питань серед фахівців та громадськості, а представлені проекти, зокрема сонячна електростанція та розроблений проект на 15 кВт, відображають практичну реалізацію інноваційних рішень у сфері енергоефективності.
Дякуємо всім учасникам за участь у регіональному вебінарі! Бажаємо миру та перемоги. До нових зустрічей!